Τρίτη 16 Ιουνίου

15 06 2015

Το μενού της Τρίτης περιλαμβάνει..

– Ρεβύθια 3.40€
– Μακαρόνια με κιμά 4.00€
– Φασολάκια 3.80€
– Σουτζουκάκια στο φούρνο 4.50€
– Κοτόπουλο στη γάστρα (με πατάτες ή/και ρύζι) 4.80€
– Καλαμαράκια στο τηγάνι 4.50€
– Μοσχαράκι κοκκινιστό 5.50€
– Γεμιστά πιπέρια (χωρίς κιμά) 4.00€

φρεσκοκομμένες σαλάτες και συνοδευτικά διαθέσιμα σήμερα..

– Παντζάρι 2.00€
– Ρόκα με παρμεζάνα (προαιρετικά με λιαστή τομάτα) 2.60€/2.80€
– Μαρούλι με φρέσκο κρεμμυδάκι & άνηθο 2.00€
– Αγγουροτομάτα 2.00€
– Καλοκαιρινή (παξιμάδι, τομάτα, κρεμμύδι, κάπαρη, φέτα) 3.00€
– Χωριάτικη 2.90€
– Φέτα (με λαδορίγανη ή χωρίς) 1.90€
– Τυροσαλάτα (μικρή ή κανονική μερίδα) 1.20€/2.00€
– Τζατζίκι (χειροποίητο, μικρή ή κανονική μερίδα) 1.20€/2.00€

Ακολουθεί ολόκληρο το πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής γιορτής της
μουσικής στη Ξάνθη για το 2015. 19-20-21 Ιουνίου, δηλαδή
τρεις ημέρες γεμάτες μουσική, 17 σημεία σε όλη τη πόλη, έξι
σκηνές που θα φιλοξενήσουν τέχνες, 38 μουσικά συγκροτήματα
και αμέτρητοι χορευτές.

Παρασκευή 19 Ιουνίου

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία Balkan/ska – rock
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
The Dreamers (Καβάλα)
Big Band (Ξάνθη)
Baildsa (Θεσ/νίκη)

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
Συναυλία pop – rock
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Παρουσίαση μουσικό εργαστήρι Άγγελου Μουρβάτη
Acoustica (Ξάνθη)
Underfly (Ξάνθη)
Forbidden Fury (Ξάνθη)
Aman Juice, (Ξάνθη)
Complete Strangers (Ξάνθη)
Poisonous Fingertips (Ξάνθη)
Ht (Ξάνθη)
Wheelchairs (Ξάνθη)
και πολλά άλλα σχήματα.

ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ
Συναυλία bossa nova – samba
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Aperito (Θεσ/νίκη)

ΑΕΡΙΚΟ ΚΑΦΕ/ΡΑΚΙ
Συναυλία Ελλ. Rock – pop/rock
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00
Acoustica (Ξάνθη)

NOSTOS BAR
Συναυλία jazz/rock
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00
Μιχαέλα Χαλκιά, Δημήτρης Μαραντάς, Στέφανος Μανωλάκης (Ξάνθη)

ΝΤΙΛΙ ΝΤΙΛΙ ΝΤΙΣΚΟΚΑΦΕΝΕΙΟ
Συναυλία / dj – hip hop – jazz
Ώρα έναρξης 22:00 – 24:00
Expe / Ακριβή Ερκέκογλου (Θεσ/νίκη)
Dj set after party

ΜΙΚΡΟ BAR
Dj set Party dance-hall – bass – trap
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:30
Dj set Filter Effect

ΣΠΙΤΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΦΕΞ
Έκθεση φωτογραφίας – ζωγραφικής
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Φωτογραφία «Visualize the lyrics»
Ζωγραφική «ηχο-χρωμα»

Σάββατο 20 Ιουνίου

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Μουσικά παιχνίδια – χορός
Ώρα έναρξης 11:00 – 13:00
Πρόσκοποι 2ου Συστήματος Ξάνθης
Μουσικά παιχνίδια για παιδιά
Trash art – φτιάχνουμε μουσικά όργανα
Παρουσίαση χορευτικών απο “Step Up” break dance , dancehall-hip hop , oriental , salsa , kizomba

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία pop – rock
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Rivo (Κομοτηνή)
Penguins from the west (Θεσ/νίκη)
Underhill West (Ξάνθη)
Μπάμπης Μπατμανίδης (Θεσ/νίκη)

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
Συναυλία Hip Hop
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Scream-Μάτια του δρόμου & 4he (Δράμα
Diek & Γιάφκας (Comitato) (Ξάνθη)
Norme (Σέρρες)
Υπόγειοι Διαβάτες (Ξάνθη)
Ελίνα Χατζηανδρέου (Ξάνθη)
Deezy Kayagum(B-Muzic) (Αθήνα)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ
Street music
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00
Halkomaniacs (Δράμα)

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Χορευτικά
Ώρα έναρξης 20:00 – 20:30
Παρουσίαση το τμήμα ballroom Latin της ΦΕΞ

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ
Street music
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00
Halkomaniacs (Δράμα)

ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ
Συναυλία έντεχνα -swing
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Beetrots (Ξάνθη)
Dancing Mice (Κομοτηνή)

ΠΑΛΙΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ
Street music
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00
Halkomaniacs (Δράμα)

ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΟ ΚΑΦΕ/ΜΠΑΡ
Party dj set swing –soul
Ώρα έναρξης 22:00 – 24:00
Dj Georgette

PICASSO BAR
Party dj set reggaewise/dubstep
Ώρα έναρξης 22:00 – 24:00
Dj Kenzy (Ξάνθη)
Rapture Farm (Ξάνθη)

ΣΠΙΤΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΦΕΞ
Έκθεση φωτογραφίας – ζωγραφικής
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Φωτογραφία «Visualize the lyrics»
Ζωγραφική «ηχο-χρωμα»

Κυριακή 21 Ιουνίου

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία pop/rock
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Veradartz (Ξάνθη)
U.N. Band (Θεσ/νίκη)
Okee Dokee (Ξάνθη)

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
Συναυλία rock / metal
Ώρα έναρξης 18:00 – 23:30
Virgin mary’s eyes (Κομοτηνή)
Corrupted Cadaver (Δράμα)
Munchies (Ξάνθη)
Χορωδία Εθνικού Ωδείου & μουσικό συνολο Α.Μουσαδέ
Hell Fighters (Ξάνθη)
Fata Morgana (Καβάλα)

ΠΑΡΚΟ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
Συναυλία Hip Hop – beat box
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Adrenal-Ink (Χρυσούπολη)
Cap10 (Ξάνθη)
Αποτρόπαιος (Δράμα)
Xanthi Gunz (Ξάνθη)
Bilo (Ξάνθη)
DJ set by Monax (Ξάνθη)

ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ
Συναυλία
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

LIBRE COCKTAIL BAR
Party dj Set cumbia – new swing
Dj George Supis

Πεζόδρομος Εθνικής Τράπεζας
Παραδοσιακοί χοροί κρήτης – νησιώτικοι
Ώρα έναρξης 20.00 – 21.00
Παρουσίαση παραδοσιακών χορών από το Χορευτικό Όμιλο Ξάνθης

ΣΠΙΤΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΦΕΞ
Έκθεση φωτογραφίας – ζωγραφικής
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Φωτογραφία «Visualize the lyrics»
Ζωγραφική «ηχο-χρωμα»

ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ

Διοργάνωση :
Πολιτιστικός Σύλλογος Ξάνθης «Βάτραχοι»

Σε συνεργασία με το:
Κέντρο Πολιτισμού Δήμου Ξάνθης

Συντονισμός / Υποστήριξη :
rockmadness.gr


Ενέργειες

Information